Mini Operating System v2

Keypad den (5x4) veri tanarak alinir.Sifreli giris sistemi yapilmistir 4 haneli.Goruntu cikisida 7 segment display de anlik olarak gorulmektedir ve display calistirilmasinda interrupt kullaniliyor.100 Hz pwm motora uygulaniyor ve doluluk orani tuslar uzerinden kontrol ediliyor.Motor uzerindeki gerilimde voltmetre uzerinden izlenebilmektedir.

Mini Operating System v1

Keypad tarama yontemi ile calistiriliyor ve sifre 3 haneli.Sifre dogru girilirse mavi isik yaniyor aksi halde kirmizi isik sonup tekrar yaniyor.Sisteme giris yapilinca 1 tusu ile beyaz isigin durumunu (toggle) kontrol edebiliriz.

PC ( JAVA ) CONTROL - V3

Program üzerinde belirlenen sayı dısplaye aktarılarak geri saydırılmaya başlanmıştır.

PC ( JAVA ) CONTROL - V2

Uygulamada java üzerinden display,led ve motor kontrolü yapılmıştır. Display de 3 basamaklı bir sayı gösterilmiştir. Mavi,kırmızı ve beyaz ledler kontrol edilmiştir.Motor kontrolü ise pwm sinyali üzerinden yapılmıştır.
Uygulama da javanin RXTX kütüphanesi kullanılmıştır.Linkteki örnekler üzerinden serial porta veri yazdırabilir ya da portdan veri okuyabilirsiniz.
http://rxtx.qbang.org/wiki/index.php/Examples

PC ( JAVA ) CONTROL - V1

Java üzerinden display ve led kontrolü yapılmıştır.Her kontrol bilgisi için 8 Bytlık veri grubu kullanıllmıştır bu veri grubu char tipindedir.
Uygulama da javanin RXTX kütüphanesi kullanılmıştır.Linkteki örnekler üzerinden serial porta veri yazdırabilir ya da portdan veri okuyabilirsiniz.
http://rxtx.qbang.org/wiki/index.php/Examples

KEYPAD CONTROL APPLICATION - V3

The cycle time is changed according to the data from the keypad. When the number 7 is pressed, the motor accelerates slowly. The pwm level is 8Khz. I couldn't measure the values because it wasn't an oscilloscope. But I'm thinking of doing a pc oscilloscope circuit.

KEYPAD CONTROL APPLICATION - V2

3 PRINTING A NUMBER OF COUNTERS. THEN THIS NUMBER 1 UNIT IS INCREASED.THE RED ALARM IS GIVEN AFTER THE NUMBER IS ZERO, AND A PARTICULAR TIME IS ACTIVE.TIMER2 CUTTING IS USED IN THE SYSTEM.5 A FLAG IN THE MS IS ACTIVE. DISCOVERING AND DISCOVERING OF THE DISPLAY IS THE SAME FLAG.

KEYPAD CONTROL APPLICATION - V1

Subscribe to our Newsletter

Subscribe our newsletter gor get notification about new updates, etc...