CNY70 APPLICATION V1

MOTOR FORCE APPLICATION V1

Motor mılı zorlanarak yuksek akım cekmesı saglamıs olup dırenc uzerındekı gerılım degısıklıgınden bu durum farkedılerek role aracılıgyla motor surulmektedır.

4WD ROBOTIC KITS V1

2 bridged h bridged motor drives will be made and the vehicle will be operated in the future.

MOTOR CONTROL WITH TEMPERATURE v1

Sicakliga bagli olarak 0-1024 10 bit adc arasindan 500 sinir degerine ulasinca motor lojik 1 yapilmaktadir altinda ise lojik 0 durumuna gecmektedir.

MOTOR DRIVE WITH ROTARY ENCODER

Encoder donus yonu belirlendikten sonra , donus yonune gore duty cycle ayarlanarak tlp250 ve irf630 uzerinden pwm dc motora verilmistir.

Kolay gelsin :)#TLP250 GATE DRIVER #IRF630 MOSFET TLP250 = https://toshiba.semicon-storage.com/info/docget.jsp?did=16821 IRF630 = http://www.vishay.com/doc?91031

PC ( JAVA ) CONTROL v2

Uygulamada java üzerinden display,led ve motor kontrolü yapılmıştır. Display de 3 basamaklı bir sayı gösterilmiştir. Mavi,kırmızı ve beyaz ledler kontrol edilmiştir.Motor kontrolü ise pwm sinyali üzerinden yapılmıştır.
Uygulama da javanin RXTX kütüphanesi kullanılmıştır.Linkteki örnekler üzerinden serial porta veri yazdırabilir ya da portdan veri okuyabilirsiniz.
http://rxtx.qbang.org/wiki/index.php/Examples

MOTOR CONTROL WITH KEYPAD AND DISPLAY V1

The cycle time is changed according to the data from the keypad. When the number 7 is pressed, the motor accelerates slowly. The pwm level is 8Khz. I couldn't measure the values because it wasn't an oscilloscope. But I'm thinking of doing a pc oscilloscope circuit.

PWM (MOTOR) APPLICATION WITH BUTTON

TOGGLE APPLICATION

PWM İLE FAN HIZ KONTROL UYGULAMASI

Kullanılan mosfet IRF630 dur.Mosfete verilen pwm in duty cycle oranı değiştirilerek motor üzerindeki gerilim değiştirilmektedir.

Subscribe to our Newsletter

Subscribe our newsletter gor get notification about new updates, etc...